سامانه مدیریت آموزشی سریر

سامانه جامع مدیریت آموزشی سریر

سریر یک سامانه مدیریت آموزشی کامل است که با استفاده از این سامانه می‌توانید به‌آسانی سیستم آموزشی خود را مدیریت کنید. شرکت دانش‌بنیان مهندسی تحلیلگران باتجربه و دانش منسجم توانسته است ظرف 14 سال از فعالیت خود، رضایت حداکثری مشتریان را به دست بیاورد، کیفیت در اجرا، هزینه مناسب و رعایت زمان‌بندی مهم‌ترین ویژگی‌های ما در ارائه خدمات مشتری‌محور است.
کارگروه طراحی، گرافیک، سناریونویسی، برنامه‌نویسان و کارشناسان شبکه در کنار هم سبب تولید خلاقانه‌ترین آثار شده که بی‌تردید شما در همکاری با ما از کار حرفه‌ای همراه با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا، بهره‌مند خواهید شد.

سامانه جامع مدیریت آموزشی سریر

سیستم جامع مدیریت آموزش سریر

سامانه مدیریت آموزشی سریر معرفی

با ورود به عصر فناوری اطلاعات، تغییرات عمده‌ای در حوزه آموزش ایجاد شده است. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این عصر، آموزش‌های مجازی (الکترونیکی) می‌باشد که موجب ایجاد تحول شگرف در نظام آموزشی شده است. هم اکنون محور توسعه آموزش‌های الکترونیکی در اکثر کشورهای جهان، آموزش‌های مجازی می‌باشد. با توجه به حجم گسترده تقاضا برای آموزش از یک سو و ناتوانی نظام کنونی در پاسخ‌گویی به آن و همچنین قابلیت فراوان روش‌های نوین آموزش الکترونیکی از سوی دیگر، ایجاد و توسعه سیستم‌های مدیریت آموزش به امری ضروری تبدیل گردیده است.
آموزش‌های الکترونیکی امکان فراگیری مستقل از زمان و مکان را برای دانش‌پژوهان فراهم می‌آورد. جایگاه کامپیوتر در آموزش‌های الکترونیکی بسیار حائز اهمیت است. با پیکربندی مناسب کامپیوتر (سخت‌افزار، نرم‌افزار و شبکه) امکان استفاده از آموزش‌های الکترونیکی برای علاقه‌مندان فراهم می‌گردد. آموزش‌های الکترونیکی به فراگیران این امکان را خواهد داد تا هر فرد با توجه به مسائل و توانایی خود، آهنگ یادگیری را خود مشخص نماید.

کاربرد سیستم جامع مدیریت آموزشی سریر

کاربرد سیستم جامع مدیریت آموزشی سریر

هم اکنون اکثر مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها، جهت برپایی کلاس‌های آموزشی، آزمون‌ها، جلسات و برقراری ارتباط ویدئویی دنبال یک راهکار مجازی برای این نیازمندی‌ها هستند. آموزش مجازی و یا سیستم‌های مبتنی بر ویدئوکنفرانس سیستمی است که به‌واسطه آن و با کمک یک بستر مخابراتی مناسب ارتباط صوتی و تصویری بین دو یا چند نقطه به‌صورت هم‌زمان برقرار و اشخاص حاضر در این نقاط می‌توانند به‌صورت هم‌زمان صدا و تصویر طرف مقابل خود را دریافت نمایند.
این جلسات همانند جلسات حضوری برگزار و از کیفیتی مشابه برخوردار می‌باشند. بستر مخابراتی که سیستم فوق جهت انتقال صدا و تصویر از آن استفاده می‌نماید می‌تواند چند نقطه کاملاً متمایز کره زمین را به یکدیگر متصل نماید حداقل سرعت بستر مخابراتی که به‌واسطه آن می‌توان ۲ نقطه را به‌وسیله سیستم ویدئوکنفرانس باکیفیت مطلوب به یکدیگر متصل نمود.

کاربرد سیستم جامع مدیریت آموزشی سریر
کاربرد سیستم جامع مدیریت آموزشی سریر

امروزه آموزش مجازی یا الکترونیکی، یک شیوه نوین آموزش از راه دور می‌باشد که به‌منظور دسترسی آسان و ارزان به همه منابع و خدمات آموزشی در هر زمان و هر مکان با استفاده از فناوری و ارتباطات (ICT) انجام می‌پذیرد. سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (LMS) یا سیستم مدیریت آموزش مجازی LMS ، سامانه یا نرم‌افزاری است که به‌صورت الکترونیکی روند آموزش از راه دور را به طور خودکار مدیریت می‌کند.
به عبارتی سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی، سامانه یا نرم‌افزاری است که به‌صورت الکترونیکی روند آموزش از راه دور را به طور خودکار مدیریت می‌کند. سیستم نرم‌افزار آموزش مجازی LMS، روند یادگیری و آموزش را به طور خودکار مدیریت می‌کند و مدیریت اجرایی برنامه‌های آموزشی را در درون یک سازمان تسهیل می‌کند. این سیستم یک روش و منبع کامل برای ایجاد دروس و مدیریت محتوای آموزشی، اشتراک‌گذاری، برگزاری آزمون و اعلام و بررسی نتایج و در نهایت گرفتن مدرک را شامل می‌شود.

کاربرد سیستم جامع مدیریت آموزشی سریر

در واقع این سیستم به‌عنوان یک رابط کاربری میان دانش‌پژوهان، اساتید، سیستم‌های آموزشی آنلاین بوده و سعی در الکترونیکی کردن فرایند یادگیری و فرایندهای وابسته و مربوط به حوزه‌ی آموزش را دارد. به بیان دیگر،LMS یک بسته نرم‌افزاری است که فرایند توزیع محتوای الکترونیک بین دانش‌آموزان و دانشجویان را مدیریت می‌کند.
در این زمینه، مؤسسات و شرکت‌های بسیاری که در دنیای تجارت آموزشی فعالیت دارند، برنامه‌های کاربردی پیچیده و عظیمی طراحی کرده‌اند که با عناوین متنوعی همچون سیستم مدیریت آموزشی، سیستم مدیریت کارآموزی، سیستم سرپرستی فعالیت آموزشی، سیستم آموزشی مجتمع و غیره به کاربران آموزش الکترونیکی عرضه می‌شوند. فناوری آموزش الکترونیکی LMS از جمله ادوبی‌کانکت ، مایکروسافت اسکایپ جدیدترین و به‌روزترین و محبوب‌ترین سیستم‌های مدیریت آموزش LMS هستند که در امر تدریس و یادگیری مورداستفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد سیستم جامع مدیریت آموزشی سریر
سیستم جامع مدیریت آموزشی سریر 1 2

در کنار سیستم‌های مدیریت آموزش‌های مجازی، سیستم‌های دیگری به جهت بهبود عملیات مدیریت آموزش‌های حضوری (TMS) و همچنین ایجاد متدهای جدید و نوین آموزشی از جمله آموزش‌های ترکیبی (درصدی حضوری و در صدی الکترونیکی) (FLIPPED MODE) لازم می‌باشد که بتوان در سازمان‌های بزرگ با طیف گسترده‌ای از دانش‌پژوهان و فراگیران و اساتید و همچنین دارای شعبه‌های مختلفی با ساختارهای درونی متفاوت‌تر، مدیریت‌ها و برنامه‌ریزی‌ها و اجرای دوره‌ها و همچنین گزارش‌گیری‌های مختلف در بازه‌های زمانی متفاوت از روندهای برگزاری و سیر پیشبرد اهداف قابل‌دسترسی باشند.
با توجه به سابقه دوازده ساله شرکت دانش‌بنیان تحلیلگران در حوزه آموزش‌های مجازی بر آن شدیم که یک سیستم یکپارچه به جهت پاسخ‌گویی نیازهای ایجاد شده طراحی و به اجرا برسانیم که این سیستم جامع مدیریت آموزش در واقع ادغامی از دو سیستم LMS و TMS و بهبود و توسعه قابلیت‌ها و توانایی‌ها آنها می‌باشد.

هسته اصلی سامانه مدیریت آموزشی سریر

سامانه مدیریت آموزش سریر از ادغام از دو سیستم LMS و TMS و بهبود و توسعه قابلیت‌ها و توانایی‌ها ایجاد شده است که علاوه بر تمامی قابلیت‌های دو سیستم، امکان مدیریت پروژه و کانون ارزیابی در آن موجود می‌باشد که TLMS (Total Learning Management System) نیز شناخته می‌شود.
سامانه سریر به علت یکپارچگی و دارابودن تمامی امکانات در قالب یک سامانه انجام تمامی امکانات آموزشی را فراهم کرده است تا تمامی مراکز آموزشی از جمله دانشگاه‌ها، مدارس و آموزشگاه‌ها به‌آسانی از آن استفاده کنند. در واقع سریر یک سامانه کامل مدیریتی بوده که شما را از سایر نرم‌افزارها و سامانه‌ها بی‌نیاز می‌کنند.

اصلی سامانه مدیریت آموزش سریر

مزیت های سامانه مدیریت آموزشی سریر

های سامانه مدیریت آموزشی سریر

سامانه مدیریت آموزشی سریر دارای مزیت‌های زیادی می‌باشد که باعث سهولت و سادگی در روند مدیریت شده و کارها با سرعت و دقت بالا و هزینه بهینه انجام می‌شود از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

بهبود مدیریتی

مزیت های سامانه مدیریت آموزشی سریر بهبود مدیریتی
مزیت های سامانه مدیریت آموزشی سریر بهبود مدیریتی
مزیت های سامانه مدیریت آموزشی سریر بهبود مدیریتی

کارایی مدیریتی

مزیت های سامانه مدیریت آموزشی سریر کارایی مدیریتی

فرآیند انجام استقرار سامانه سریر

فرایند اجرای کار یک چشم‌انداز مطلوب از مراحل و نحوه فعالیت حرفه‌ای در راستای پیاده‌سازی پروژه به مراکز علمی ارائه خواهد شد تا خاطری آسوده داشته باشند که شرکت تحلیلگران دارای یک تایم‌لاین از مرحله نخست تا آخر است و در هر مرحله‌ای مستند و گزارش مرتبط ارائه خواهد شد؛ بنابراین فرایند صفر تا صد اجرای کار توسط کارگروه تحلیلگران به شرح زیر است.

راهکار و تنظیم

انتخاب راهکار و تنظیم قرارداد که پس از تأیید و تکمیل سایر نیازمندی‌ها قرارداد منعقد می‌شود.

و اجرا

تولید و اجرا بر اساس پلان برنامه‌ریزی تولید آغاز می‌شود و تا پایان فرایند استقرار ادامه می‌یابد.

آزمون‌ها 1

انجام کلیه آزمون‌ها و تست‌های کارایی سیستم، کاربری، امنیت و تحمل خرابی صورت می‌گیرد.

راهبری

آموزش‌های راهبری و کاربری برای کارشناسان با تأمین فضا و امکانات آموزش بر عهده دستگاه اجرایی ارائه می‌گردد.

کارشناسان

پشتیبانی کارشناسان به‌صورت حضوری و یا تلفنی و یا ریموت با پاسخگویی سریع انجام می‌گیرد.

مستندات

کلیه مستندات به‌صورت فایل مکتوب و فایل الکترونیکی قابل‌ویرایش به دستگاه اجرایی تحویل می‌گردد .

هر فاز از سیستم

گزارش هر فاز از سیستم را جداگانه ارائه و پس از تست، آموزش و استقرار سیستم برای درخواست کننده انجام می‌شود.

گزارش ها و پردازش های اصلی سریر

گزارش ها و پردازش های اصلی سریر

خروجی نهائی پروژه عبارت است از یک راهکار سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری آموزشی به‌صورت یک برنامه سیستمی و پایگاه‌های داده مربوطه و مستندات و ملحقاتی که برای اجرا و بهره‌برداری از سیستم لازم است.
همچنین مستندات پروژه که عبارت‌اند از مجموعه مدارک و مستنداتی که در طول پروژه ایجاد می‌شوند شامل کلیه مستنداتی که مجری و کارفرما و دستگاه نظارت ردوبدل می‌نمایند.
از قبیل فرآورده‌های پروژه، ابلاغیه‌ها، صورت‌جلسات ادواری و موردی و اظهار نظرها (در این قسمت سایر تعاریف، اصطلاحات و اختصاراتی که چه در پروژه به آنها اشاره شده باشد و یا نباشد که لزوم وجود تعریف برای آنها به‌منظور جلوگیری از هرگونه اختلاف ضروری نماید ارائه می‌گردد). در نتیجه سازمان شما به موارد زیر به‌عنوان خروجی نهایی دست خواهد یافت.

آموزشی

سیستم آموزشی متمرکز مبتنی بر پلتفرم بسیار پایدار و با قابلیت بروزرسانی 

کلیه مستندات

دریافت کلیه مستندات نهایی اجرای پروژه با روندهای اجرایی در مسیر پروژه

مستندات

گزارش تحویل موقت و گزارشات انجام هر مرحله از روند سامانه در مراحل اجرایی

مستندات

سایر مستندات در صورت وجود برخی نیازمندی‌های خاص و سفارشی در مراحل طراحی

نگهداری و پشتیبانی حرفه ای از سامانه سریر

و پشتیبانی حرفه ای از سامانه سریر

گهداری اطلاعات درصورتی‌که آموزش شما از نوع تعاملی و ارتباط با مباحث کاربری و مالی است بسیار اهمیت دارد لذا بر پایه نوع دیتابیس نیازمند نگهداری و بک‌آپ‌گیری منظم از داده‌ها پس از استفاده هستید که این امر هم توسط تیم کارشناسی ما در بازه پشتیبانی انجام شده و تمامی موارد زیر جزو تعهدات ما در مدت‌زمان برپایی، اجرا و پشتیبانی می‌باشند.

در فناوری اطلاعات، این پشتیبان‌گیری می‌تواند مربوط به کپی‌برداری داده‌ها باشد. آن‌ها در احیای داده‌های اصلی نقش مهم دارند. سازماندهی ذخیره داده‌ها می‌تواند یک عامل مهم در حمایت از فرایند بک‌آپ‌گیری باشد. چندین روش برای سازماندهی ذخیره داده‌ها در محل‌های متفاوت وجود دارد. قبل از تعیین محل، لازم است استخراج و انتخاب داده‌ها عملی شود. به عبارتی باید پروژه شما زیر بار برود تا دیتا هم از آن استخراج شود. پس از وجود داده‌ها، روش‌های زیادی در بهینه‌کردن داده‌ها وجود دارند. سازمان‌دهی و رمزبرداری یک فرایند مهم در زمینه بهینه‌سازی داده‌هاست پس از آن اقدامات زمان‌بندی حفظ داده‌ها، قرارگیری داده در محل ذخیره‌سازی مناسب و در نهایت، سنجش و اعتبارسازی نیز در نظر گرفته می‌شود.

با سیستم آرشیو

به علت تشابه، معمولاً سیستم‌های پشتیبان‌گیری با سیستم آرشیو (بایگانی کردن) اشتباه گرفته می‌شود. پشتیبان‌گیری با دیگر فرایندها تفاوت دارد به این معنا که آرشیوها کپی اولیه داده‌ای هستند. اما سیستم پشتیبان‌گیری نشان می‌دهد که یک نقص می‌تواند عامل ضعف داده‌ای باشد و پس از وقوع هر شکستی در پروژه، چگونه وضعیت را به حالت اول بازگرداند: برای این عملیات مدل‌ها یا رسانه‌های ذخیره‌سازی داده‌ها هم اولویت پیدا می‌کند.

با سیستم آرشیو

کاربران سامانه سریر

بصورت پیش فرض تعداد کاربران این سیستم ادمین یا راهبر پروژه یک یا چند نفر بر اساس تعداد شعبه ها و نمایندگی ها است اما تعداد اساتید و یا برگزارکنندگان دوره آموزشی می توانند شامل چندصدنفر باشد و استفادکنندگان به وسعت بستر و دسترسی های کابربران به اینترنت است که کیفیت نوع سرویسی که قرار است از آموزش ارائه شود منوط به زیرساخت های مناسب سخت افزاری و پهنای باند شبکه نیز هست که متناسب با هر یک از کابران دسترسی ها و همچنین پنل کاربری در اختیار ایشان قرار می گیرد.

 

سامانه سریر

پیش نیازهای نرم افزاری سامانه سریر

نیازهای نرم افزاری سامانه سریر

برخی نیازمندی‌ها و پیش‌نیازهای نرم‌افزاری برای استفاده و استقرار سیستم جامع مدیریت آموزش موردنیاز است که عبارت‌اند از:

پیش نیازهای سخت افزاری سامانه سریر

نیازهای سخت افزاری سامانه سریر

برخی نیازمندی‌ها و پیش‌نیازهای نرم‌افزاری برای استفاده و استقرار سیستم جامع مدیریت آموزش موردنیاز است که عبارت‌اند از:

ویژگی‌ها و امکانات سیستم جامع مدیریت آموزش سریر

و امکانات سیستم جامع مدیریت آموزش سریر
سیستم جامع مدیریت آموزش سریر
سیستم جامع مدیریت آموزش سریر
سیستم جامع مدیریت آموزش سریر

درخواست دمو سامانه سریر

شرکت تحلیلگران با طراحی سامانه یکپارچه مدیریت آموزش سریر آماده ارائه خدمات به دانشگاه ها، مدارس، آموزشگاه ها و تمامی مراکز آموزشی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و در خواست دمو سامانه از طریق فرم زیر اقدام نمایید.

مقالات